Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deník 2 - první trimestr

27. 6. 2008

5. + 6. tt

Vše probíhá nadmíru dobře. Špatně mi není, unavená nejsem, bříško nebolí. Nebýt kontroly v Heliosu a pozitivních testů, tak o Medardovi ani nevím.

Co je jediný problém - tak moje nálady. Jako bych měla potřebu se hádat a když Martin nechce, tak já chci o to víc. Hrůza. Máme za sebou dvě opravdu mega hádky, tak jsem plakala, až jsem z toho nemohla dýchat. Takže jsem si řekla, dost, tímhle škodím hlavně Medardovi. Na netu jsem našla pár poznámek ohledně nálad v těhu, Martinovi to vytiskla, nechala přečíst a poradila, ať se podle toho zařídí. :)

Navíc, když vím, že "to na mě zase jde", raději ho upozorním dopředu a jdu se natáhnout, abych se  konfliktu vyhla nebo ho omezila na minimum.

Moje testování bylo následující :)      9.6. - 11.6. - 15.6. - 18.6. - 22.6.

Čárka se hezky ztmavovala a objevovala se rychleji, u posledních dvou testíků začala nabíhat ještě v době, kdy nebyla ani kontrolní čárka.

Naučila jsem se jíst 5x denně - do práce si nosím ovoce na dopolední svačinku a zeleninu na odpolední sváču. Fakt mi to dělá dobře. Jen vždycky kolem 14-15 hod přichází totální útlum a já mám co dělat, abych neusla.

7. tt

1.7. mě Medard pěkně vyděsil. Oprvadu mi do této doby nic nebylo, i když jsem poslední asi dva dny zjišťovala, že vstát ráno z postele je opravdu výkon.¨Nejhorší bylo vstát, pak jsem se už celkem rozhýbala, krize nastala pak večer, to sotva dojedu z práce.

Ale v tento den mě už od rána bolelo břicho, ale jinak, než doteď. Byla to přesně lokalizovaná bolest asi tak v oblasti dělohy, když jsem seděla, tak se to dalo, ale jak jsem měla někam dojít, děs. Během dne se to nijak nezlepšilo, spíš naopak.

Volala jsem Vaculíkové a doufala, že mě sestřička uklidní, že se roztahuje děloha a že mám přijít zítra, podle plánu. Leč, sestřička mi řekla, ať se raději stavím. To mě vyděsilo ještě víc, takže už jsem sedala do auta a jela.

***

Kontrola u Dr. 1.7.

Vaculíková mě prohlídla, usmívala se a že je všechno v pořádku. Žádný náznak pochybností nad čímkoli, jen spokojenost. Moc jsem si oddechla. Medard má 6 mm, je v 7. TT a dokonce jsem slyšela srdíčko. Nádhera. Na UTZ už taky nebyl takové malé nic jako před týdnem v Heliosu, ale zřetelněji se tam dala rozeznat hlavička. Ani tam nebyl hematom nebo něco škodlivého, co by tu bolest mohlo způsobit.

A je tam skutečně jen jeden. Aspoň zatím. :)

Moje otázky na Dr.

  • zakrslý králíček - neuškodí - udělá test na toxoplazmózu
  • bolest břicha - děloha se roztahuje, možná tam jsou i nějaké menší srůsty
  • vitaminky a Ethinylestradiol - je ok
  • velikost miminka - přesně odpovídá, nemám si dělat starosti
  • astma - budu muset navštívit alergologii a porod proběhne pravděpodobně císařským řezem, že bych to snad nemusela udýchat. Trochu mě to překvapilo / vyděsilo

Další kontrola za týden ve středu, už mi vystaví i průkazku.

Doporučila mi neschopenku, tu jsem zatím odmítla, že uvidím, jak to bude v dalších dnech. Nějak se mi bortí mé plány být v práci až do porodu ... :/

***

Jako by mě chtěl Medard v to úterý jen vyděsit - od té doby je zase všechno při starém. Tzn. pokud pravidelně jím, nepociťuji žádné obtíže. Jen asi od víkendu 5.-6.7. chodím nad ránem pravidelně na záchod a večer mi dělá dobře, když se natáhnu na sedačku.

Doufám, že příští týden ve středu už budu pyšně odcházet i s těhu průkazkou.

8. tt

 

 Kontrola u Dr. 9.7.

Martin měl jít na kontrolu původně se mnou, ale pracovně mu to nevyšlo, tak mám slíbený doprovod na NT screening za 3-4 týdny.

Přinesla jsem s sebou ranní moč a brali mi krev - 4 ampulky. Normálně se berou dvě, ale já chtěla ještě vyšetřit toxoplasmósu kvůli králíkovi Medíkovi.

Medard je v pořádku, měří už 1,57 mm a nic mu nechybí. Dostala jsem už i těhu průkazku - Medardovu první občanku. :) Dobrý vtip je, že 9.6. jsem si dělala první testík a přesně za měsíc, 9.7., jsem dostala těhu průkazku.

Moje otázky na Dr.

  • NT screening - sama mi doporučila, objednala jsem se na 6.8.2008 na 7.45 hod
  • registrace k porodu - v Brně není potřeba, naopak tři týdny před termínem o mně nikde nechtějí slyšet .. :)
  • bolest břicha, když sedím celý den v práci - Medard je v plodové vodě, která je nestlačitelná, takže sezení mu neubližuje, ale měla bych se občas trochu natáhnout
  • fotka - mám úúúžasnou fotečku Medarda, lze krásně rozlišit hlavička a má vystrčené ručičky a nožičky. Krásně se předvedl.

Na další kontrolu jdu 6.8. a ve stejný den hned ráno měli volno i na NT screening.

***

9. tt

Je mi zatím pořád dobře, jen někdy ráno mě bolí bříško, asi jak na něm dýl ležím. A ráno mám často potíže s dýcháním, musím si zavolat na alergologii a poptat se na to.

10. tt

Žádná změna. Pravidelně jím, nepřibírám, prsa se nezvětšují, bříško nebolí.

Jediné, co je nepříjemné, tak večerní únava. Už mě nechytá kolem druhé hodiny jako dřív, ale až večer, jak jedu domů, mnohdy sotva udržím oči otevřené.

11. tt

V neděli jsme byli v Domašově na houbách a jak jsme lozili nahoru a dolů mlázím, bolelo mě bříško, musela jsem se natáhnou, a pak bylo dobře. 

12.+13. tt

Obtíže vesměs žádné, spíš starosti, co bude dál kvůli Martinovi. Únava už není tak výrazná, spíš mě pobolívá bříško, ale tak sympaticky, vím, že se roztahuje děloha a miminko roste. Tyto dva týdny byly náročně hlavně psychicky.

5.8. kontrola u dr.

Šla jsem o den dřív, protože mě v posledních dnech moc bolelo bříško, ale byly to spíš nervy. Medard je v pořádku, krásně se hejbal a fotečky za moc nestojí, protože jsou rozmazané. :) Medardek měří 8 cm.

Zatím jsem nepřibrala a podle dr. je všechno ok, stačí přibírat až ve druhé polovině těhu.

6.8. jsme byli na Veveří na NT screeningu. Projasnění šíje 0,5 mm, nosíček dostatečně veliký ... a nebude to Medard, ale Matylda! Všechno je v pořádku a miminko je i krásně pohyblivé. Máme dvě úúžasné fotečky.

7.8. - pohotovost. V práci jsem v poledne uklouzla na schodech a spadla, mám pěkně modrý zadeček, modřinu nad kotníkem a bolí mě levá ruka. Martinovi jsem nevolala, ale večer, když jsem přišla s práce, jsem najednou začala špinit. Hned jsem jela do Bohunic, i Martin za mnou přijel. Podle vyšetření bylo všechno v pořádku, tak jsem si oddechla. Navíc to špinení trvalo skutečně jen v tu chvíli, kdy jsem to zjistila, pak už nic.

14. tt

Nedopnu černé kalhoty do práce. :) A tlačí mě i rifle, jak to jde, povoluji knoflík i zip. Častěji chodím na záchod a tlak v bříšku přetrvává, Matylda se hlásí, že roste.